A Tészta Világnapját 1995. október 25-én ünnepelték először, a Tészta Világkongresszus összejövetelén Rómában.
Azóta a világ tésztagyártói közül sokan csatlakoztak ehhez a kezdeményezéshez, melynek eredeti célja az volt, hogy népszerűsítsék a tésztafogyasztást és megmutassák, hogy a tészta mennyire egészséges és alapvetően fontos élelmiszer.
A 2011-ben, az olasz cukrász és tésztaipari szövetség által közzétett adatok szerint az elmúlt évtizedben megkétszereződött a tésztagyártás a világban és a tészta vált a legnépszerűbb étellé.
2010-ben 13,1 millió tonna tésztát gyártottak a világon, míg 12 évvel korábban, 1998-ban még csak 6,4 millió tonnát. A tésztagyártó országok száma pedig 27-ről 50-re emelkedett ugyanebben az időszakban.
Nem lepődünk meg rajta nagyon, hogy a legnagyobb mennyiségben Olaszországban gyártanak tésztát, ez évente körülbelül 3,25 millió tonnát jelent.
A tésztafogyasztást tekintve is az olaszok az abszolút piacvezetők: egy ember 12 hónap alatt átlagosan 26 tésztafélét eszik meg. A második helyen - valószínűleg sokunk nagy meglepetésére - Venezuela áll évi 13 kilogrammos fogyasztással, a harmadik hely Tunéziáé, itt átlagosan évi 11,9 kilót esznek meg.
Ugye mindenki tésztát készít ma?